Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
09121733668-22642951 خیابان شریعتی، بالاتراز خیابان یخچال،نرسیده به مترو قلهک، جنب خانه درسا، ساختمان پزشکان سبز قلهک، پلاک 1495 ،طبقه اول، واحد 5

Search Our Site

ثبت نام
  • fr-FR
  • English (UK)
عبارتست از بیرون زدگی یکی از اعضای داخلی بدن از راه یک نقطه ضعیف یا سوراخ در عضلات اطراف آن. به زبان ساده تر به بیرون زدگی های غیر طبیعی جدارشکم فتق می گویند.
فتق هنگامی رخ می دهد که لایه های عضلانی جدار شکم ضعیف شده باشند. همانند بیرون زدگی تیوپ داخلی یک لاستیک پاره شده، در فتق نیز روده و گاهی برخی احشاء داخلی شکم از طریق ناحیه ضعیف جدار شکم بیرون می زنند و باعث شکل گیری یک برآمدگی می شوند. دردی است که با ایستادنهای طولانی یا بلند کردن اشیا سنگین یا با زور زدن ایجاد می شود و دیگری آن است که به واسطه وجود تورم در محل مربوطه، باعث نارضایتی بیمار از نظر زیبایی می گردد. امادلیل اصلی جهت ترمیم فتق این است که ممکن است روده یا عضوی دیگر ، داخل فتق به دام بیفتد و قادر به خارج شدن ازآن نباشد.

                                                                                                                                     فیزیوتراپیست دکتر نگار مومنی
                                                                                                                                         فیزیوتراپی تخصصی کیامهر

Comments

گردن پیامکی شاید واژه مناسبی برای text neck  نباشد اما با توجه به شرایط امروز که در خانه مان بر گردن هایمان زمان زیادی صرف استفاده از موبایلمان می کنیم باید توضیحاتی در اینباره بدانیم.
محققان می گویند که خم کردن سر برای استفاده از تلفن همراه ممکن است به مرور زمان باعث بروز آسیب در گردن، ستون فقرات و نخاع می شود.
آنها شیوع درد و ناراحتی های گردن را که نتیجه خم کردن طولانی سر برای استفاده از موبایل و تبلت و وسایل مشابه است، گردن پیامکیtext neck  لقب داده اند.
پژوهشگران در مرکز بازتوانی جراحی نخاع نیویورک، با شبیه سازی کامپیوتری سر و گردن، به تاثیر خم شدن سر بر گردن پرداختند و دریافتند هرچه سر بیشتر به جلو خم شود، فشار بر گردن و شانه بیشتر است. این بررسی نشان می دهد که خم کردن سر برای زدن پیامک باعث افزایش فشار به ماهیچه و رباط های گردن می شود و به مرور زمان درد و مشکلات دیگر ایجاد می کند.
سر انسان به طور متوسط 4/5 تا 5/5 کیلوگرم وزن دارد. اما تغییر زاویه و خم کردن آن یه سمت جلو این وزن، یا به عبارت دیگر فشاری که به گردن وارد می شود افزایش پیدا می کند. یکی از شایعترین علل درد گردن فشاری است که به علت وضعیت نامناسب سر و شانه به ماهیچه ها و رباط های گردن وارد می شود. زندگی سالم و کم تحرک و گذراندن ساعت های طولانی جلوی کامپیوتر هم باعث افزایش شیوع این مشکل شده است.
                                                                                             
                                                                                          
                                                                                                  فیزیوتراپیست دکتر نگار مومنی

Comments

این روش یکی از محبوبترین روش های فیزیوتراپی بالاخص در بین بیماران آسیب دیده جوان می باشد. مبدا تیپ های کینزیولوژی کشور ژاپن است که به ابتکار یک متخصص فیزیوتراپی به نام کنزو کیس ابداع شده است، وی که دانش آموخته امریکا بود، در دهه هفتاد میلادی با استافاده از کینزیوتیپ بر روی بدن ورزشکاران، روشی نوین را در درمان آسیبهای ورزشی ایجاد کرد.

                                                                                     
                                                                                      
  فیزیوتراپیست دکتر نگار مومنی

Comments

عضویت در خبرنامه

موقعیت ما

کلینیک فیزیوتراپی کیامهر
آدرس و شماره تماس خیابان شریعتی، بالاتراز خیابان یخچال، جنب خانه درسا،
ساختمان پزشکان سبز قلهک، پلاک 1495 ،طبقه اول،واحد5
22642951-09121733668
تماس تلفنی