Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
09121733668-22642951 خیابان شریعتی، بالاتراز خیابان یخچال،نرسیده به مترو قلهک، جنب خانه درسا، ساختمان پزشکان سبز قلهک، پلاک 1495 ،طبقه اول، واحد 5

Search Our Site

ثبت نام
  • fr-FR
  • English (UK)
گردن پیامکی شاید واژه مناسبی برای text neck  نباشد اما با توجه به شرایط امروز که در خانه مان بر گردن هایمان زمان زیادی صرف استفاده از موبایلمان می کنیم باید توضیحاتی در اینباره بدانیم.
محققان می گویند که خم کردن سر برای استفاده از تلفن همراه ممکن است به مرور زمان باعث بروز آسیب در گردن، ستون فقرات و نخاع می شود.
آنها شیوع درد و ناراحتی های گردن را که نتیجه خم کردن طولانی سر برای استفاده از موبایل و تبلت و وسایل مشابه است، گردن پیامکیtext neck  لقب داده اند.
پژوهشگران در مرکز بازتوانی جراحی نخاع نیویورک، با شبیه سازی کامپیوتری سر و گردن، به تاثیر خم شدن سر بر گردن پرداختند و دریافتند هرچه سر بیشتر به جلو خم شود، فشار بر گردن و شانه بیشتر است. این بررسی نشان می دهد که خم کردن سر برای زدن پیامک باعث افزایش فشار به ماهیچه و رباط های گردن می شود و به مرور زمان درد و مشکلات دیگر ایجاد می کند.
سر انسان به طور متوسط 4/5 تا 5/5 کیلوگرم وزن دارد. اما تغییر زاویه و خم کردن آن یه سمت جلو این وزن، یا به عبارت دیگر فشاری که به گردن وارد می شود افزایش پیدا می کند. یکی از شایعترین علل درد گردن فشاری است که به علت وضعیت نامناسب سر و شانه به ماهیچه ها و رباط های گردن وارد می شود. زندگی سالم و کم تحرک و گذراندن ساعت های طولانی جلوی کامپیوتر هم باعث افزایش شیوع این مشکل شده است.
                                                                                             
                                                                                          
                                                                                                  فیزیوتراپیست دکتر نگار مومنی

عضویت در خبرنامه

موقعیت ما

کلینیک فیزیوتراپی کیامهر
آدرس و شماره تماس خیابان شریعتی، بالاتراز خیابان یخچال، جنب خانه درسا،
ساختمان پزشکان سبز قلهک، پلاک 1495 ،طبقه اول،واحد5
22642951-09121733668
تماس تلفنی