Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
09121733668-22642951 خیابان شریعتی، بالاتراز خیابان یخچال،نرسیده به مترو قلهک، جنب خانه درسا، ساختمان پزشکان سبز قلهک، پلاک 1495 ،طبقه اول، واحد 5

Search Our Site

ثبت نام
  • fr-FR
  • English (UK)
گردن پیامکی شاید واژه مناسبی برای text neck  نباشد اما با توجه به شرایط امروز که در خانه مان بر گردن هایمان زمان زیادی صرف استفاده از موبایلمان می کنیم باید توضیحاتی در اینباره بدانیم.
محققان می گویند که خم کردن سر برای استفاده از تلفن همراه ممکن است به مرور زمان باعث بروز آسیب در گردن، ستون فقرات و نخاع می شود.
آنها شیوع درد و ناراحتی های گردن را که نتیجه خم کردن طولانی سر برای استفاده از موبایل و تبلت و وسایل مشابه است، گردن پیامکیtext neck  لقب داده اند.
پژوهشگران در مرکز بازتوانی جراحی نخاع نیویورک، با شبیه سازی کامپیوتری سر و گردن، به تاثیر خم شدن سر بر گردن پرداختند و دریافتند هرچه سر بیشتر به جلو خم شود، فشار بر گردن و شانه بیشتر است. این بررسی نشان می دهد که خم کردن سر برای زدن پیامک باعث افزایش فشار به ماهیچه و رباط های گردن می شود و به مرور زمان درد و مشکلات دیگر ایجاد می کند.
سر انسان به طور متوسط 4/5 تا 5/5 کیلوگرم وزن دارد. اما تغییر زاویه و خم کردن آن یه سمت جلو این وزن، یا به عبارت دیگر فشاری که به گردن وارد می شود افزایش پیدا می کند. یکی از شایعترین علل درد گردن فشاری است که به علت وضعیت نامناسب سر و شانه به ماهیچه ها و رباط های گردن وارد می شود. زندگی سالم و کم تحرک و گذراندن ساعت های طولانی جلوی کامپیوتر هم باعث افزایش شیوع این مشکل شده است.


                                                                                                    سلامتی شما آرزوی ماست
                                                                                                کلینیک فیزیوتراپی تخصصی کیامهر
                                                                                                  فیزیوتراپیست دکتر نگار مومنی

Comments

این روش یکی از محبوبترین روش های فیزیوتراپی بالاخص در بین بیماران آسیب دیده جوان می باشد. مبدا تیپ های کینزیولوژی کشور ژاپن است که به ابتکار یک متخصص فیزیوتراپی به نام کنزو کیس ابداع شده است، وی که دانش آموخته امریکا بود، در دهه هفتاد میلادی با استافاده از کینزیوتیپ بر روی بدن ورزشکاران، روشی نوین را در درمان آسیبهای ورزشی ایجاد کرد.
                                                                                             سلامتی شما آرزوی ماست
                                                                                        کلینیک فیزیوتراپی تخصصی کیامهر
                                                                                                 دکتر نگار مومنی

Comments

انسان های امروزی بطور متوسط حدود 4 ساعت از شبانه روز را به پایین نگاه می کنند تا موبایل خود را چک کنند یا چیزی را بخوانند. این کار معادل 1400 ساعت فشار اضافی در سال روی ستون فقرات گردنی(بخشی از گردن که درست بالای شانه ها قرار دارد) است. پژوهشهای جدید نشان می دهد که هروقت این کار را انجام می دهیم، معادل وزن 27 کیلوگرم نیرو به گردن خود وارد می کنیم.این نیرو با وزن 4 توپ بولینگ یا با وزن کودکی 8 ساله برابری می کند. از همه بدتر ایینکه هنوز نمی دانیم تاثیرات دراز مدت این کار چه خواهد بود. این پژوهش به رهبری کنت هانتسراج، جراح ارشد ستون فقرات و ارتوپدی در مرکز توانبخشی و جراحیی نخاع نیویورک انجام شد که از مدل سه بعدی ستون فقرات برای اندازه گیری تاثیرات کشش ثابت سر به سمت پایین برای چک کردن تلفن همراته استفاده کرده بود. به دلیل اینکه سر با وزن5.5 کیلوگرم بسیار سنگین است، وقتی که برای مدت طولانی به پایین نگاه می کنیم، گشتاور زیادی روی گردن اعمال می کنیم. گروه هانسرانج برای نمایش شهودی اثر این گشتاور، آن را با آویزان کردن وزنه ای از گردن شبیه سازی کرد و با نتایج غیر منتظره ای روبرو شد.                                                                                                                            سلامتی شما آرزوی ماست
                                                                                                                         فیزیوتراپیست دکتر نگار مومنی
                                                                                                                       کلینیک فیزیوتراپی تخصصی کیامهر

Comments

عضویت در خبرنامه

موقعیت ما

کلینیک فیزیوتراپی کیامهر
آدرس و شماره تماس خیابان شریعتی، بالاتراز خیابان یخچال، جنب خانه درسا،
ساختمان پزشکان سبز قلهک، پلاک 1495 ،طبقه اول،واحد5
22642951-09121733668
تماس تلفنی